Cautati pistol cu glontz Glock 21 la sectiunea potrivita.

Intrebari despre produsele comercializate de ARROW INTERNATIONAL. s.r.l.

Moderators: Alin C., radu.b, Administrator

Cautati pistol cu glontz Glock 21 la sectiunea potrivita.

Postby nedumeritu » Wed Sep 16, 2009 8:22 am

9x19 Sellier Bellot in Brasov, pe strada Lunga, la dispozitie...
Asa mi se comunica mie din surse credibile. 8)
Last edited by nedumeritu on Thu Sep 24, 2009 9:02 am, edited 1 time in total.
Cu stima.
Dan Zaharia
"Se pare că nimic nu supără mai tare decât opiniile altora."
Somebody Else
nedumeritu

Re: Vand pistol cu glontz Glock 21

Postby catalin_suzeanu » Thu Sep 17, 2009 10:49 am

9x19 Sellier- 70 lei cutia si 9x19 Sadu- 100 lei cutia....Oltenitei, la discretie (mii de "boabe, adica"...
9x19 Sellier- 60 lei cutia, 9x19 Luger- 63 lei cutia si 9x19 Winchester- 85 lei cutia...Arrow International;
9x19 Sellier- 12 lei/buc....unde in alt loc decat la magazinul verde de langa Armeneasca... :lol:

Deci, dupa cum "bagi sama" exista berechet munitie 9x19 glont si chiar diversificata: Sellier, Winchester, Luger, Sadu....arma sa ai ca boabe-s destule... :wink: (nu stiu de unde ai scos tu ca nu se geseste nicaieri munitie de 9x19, doar cea de 45 existand mai peste tot...suna a dezinformare in scop personal, lucru, dupa mine, amendabil....moral macar...

Stima...
Pistol "BUL M-5 Ultra-X" cal.9mm (cartus cu glont)-2009
Pistol "Glock G26" cal.9mm (cartus CQT-teflon)-2007
Revolver "Reck Cobra" cal.380 knall (cartus cu gaz)-1996 (perioada cand bila era interzisa)
catalin_suzeanu

Postby USEMstudent » Thu Sep 17, 2009 11:12 am

la duba cu el :)
USEMstudent

Postby uomu » Thu Sep 17, 2009 2:20 pm

Daca tot ai adus vorba despre moralitate, presonalitate si oricealtceva mai doresti, in mesajul meu am spus.... din cate stiu 9 mm nu se gaseste pe nicaieri. Nu am dat asiguraui ca s-a terminat cu asfel de munitie in Buc. Eu nu mai am demult acest calibru si nu sunt interesat daca se gaseste sau nu. Insa prietenii care au 9 mm mi-au spus ca acum 2 saptamani nu au gasit. posibil sa nu fi cautat unde spui tu. Dar de unde eu imi iau .45 nu mai au 9x19 de circa un an. Pentru a evita duba...., voi face un sondaj de opinie sa vedem daca va fi cazul sa adaug in anuntul initial de vanzare al pistolului meu si indicatiile unde se gaseste 9x19, la ce pretz, marca, geometria glontului, tipul glontului, gramajul, viteza, energia cinetica si momentul. Un lucru e clar, pentru stoparea adversarului .45 este mult mai bun decat 9mm iar ca acuratete cunoscatorii spun ca glockul 21 nu are rival in gama glock---eventual G 34. Sunt deschis la orice feedback sau comentariu care are legatura cu cal .45 sau cu pistolul glock 21. Un lucru este insa cert, pretul de vanzare al armei mele pentru aces an este de 3500 lei.
uomu

Postby radu.b » Thu Sep 17, 2009 2:43 pm

uomu wrote:Daca tot ai adus vorba despre moralitate, presonalitate si oricealtceva mai doresti, in mesajul meu am spus.... din cate stiu 9 mm nu se gaseste pe nicaieri. Nu am dat asiguraui ca s-a terminat cu asfel de munitie in Buc. Eu nu mai am demult acest calibru si nu sunt interesat daca se gaseste sau nu. Insa prietenii care au 9 mm mi-au spus ca acum 2 saptamani nu au gasit. posibil sa nu fi cautat unde spui tu. Dar de unde eu imi iau .45 nu mai au 9x19 de circa un an. Pentru a evita duba...., voi face un sondaj de opinie sa vedem daca va fi cazul sa adaug in anuntul initial de vanzare al pistolului meu si indicatiile unde se gaseste 9x19, la ce pretz, marca, geometria glontului, tipul glontului, gramajul, viteza, energia cinetica si momentul. Un lucru e clar, pentru stoparea adversarului .45 este mult mai bun decat 9mm iar ca acuratete cunoscatorii spun ca glockul 21 nu are rival in gama glock---eventual G 34. Sunt deschis la orice feedback sau comentariu care are legatura cu cal .45 sau cu pistolul glock 21. Un lucru este insa cert, pretul de vanzare al armei mele pentru aces an este de 3500 lei.

Cartuse 9x19 se gasesc in magazinele Arrow. Acum zilele astea. Daca mergeti mai tarziu nu gasiti (serios vorbesc) datorita evenimentelor, cu spargeri s.a. comenzile celor de la MI s-au triplat.
Prima postare am sters-o (ca si altele in ultima vreme) deoarece nu este sectiunea care trebuie. In urma sesizarii majoritatii user-ilor a fost creata sectiunea de mica publicitate, tocmai datorita postarilor dezordonate.
Rugaminte mare catre toti : daca tot am creat sectiunea, macar folositi-o .
Cu respect.
radu.b

Postby catalin_suzeanu » Thu Sep 17, 2009 3:01 pm

uomu wrote:........................................
pentru stoparea adversarului .45 este mult mai bun decat 9mm iar ca acuratete cunoscatorii spun ca glockul 21 nu are rival in gama glock---
........................................

nu contest cele spuse de tine ci maniera de prezentare a produsului pe care-l oferi spre vanzare, aici referindu-ma strict la lipsa munitiei de 9x19 in favoarea celei de 45, la faptul 45-ul e mai bun decat 9 in stoparea adversarului...
Pentru ultima remarca am senzatia ca uiti ca traim in Romania, tara unde nu se aseaza adversarii spate-n spate pentru ca apoi sa se deplaseze in directii opuse si sa execute foc unul catre celalalt...
Nu uita ca suntem cu putin peste 5000 de posesori de arma de aparare cu glont (nepunand in calcul pe cei aproape 90.000 de posesori ai armelor de vanatoare, pana la urma tot letale si ele), comparativ cu cei peste 50.000 de arme neletale...
Nu poti afirma ca in situatia utilizarii la distanta mica (ca doar suntem in oras nu vanam caprioare sau ursi) colegii nostri de pe forum ce poseda Carpati, n-au nici o sansa...Trag si ei pana se satura, ca de-aceea au 12 cartuse asupra lor (conform legii :wink: )...
Dar, personal doresc sa inchei aceasta polemica, urandu-ti sa gasesti un cumparator pe masura pretentiilor tale (e si firesc..."arma cea mai buna e cea pe care o am eu"...de aceea suntem oameni...)...

Stima
Pistol "BUL M-5 Ultra-X" cal.9mm (cartus cu glont)-2009
Pistol "Glock G26" cal.9mm (cartus CQT-teflon)-2007
Revolver "Reck Cobra" cal.380 knall (cartus cu gaz)-1996 (perioada cand bila era interzisa)
catalin_suzeanu

Postby uomu » Thu Sep 17, 2009 9:38 pm

..am fost tentat sa intru intr-o discutie interminabila gen 9 vs 45, point of shooting vs sight shooting, pistol vs revorver etc, dar m-ai bine ddispus cu replica de final, e arma mea si fac ce vreau cu ea, nu?....
this is my rifle, this is my gun! This is for fighting, this is for fun. - Copy.jpg
this is my rifle, this is my gun! This is for fighting, this is for fun. - Copy.jpg (23.6 KiB) Viewed 3350 times
uomu

Postby uomu » Thu Sep 17, 2009 9:43 pm

cum nu imi propun sa schimb pareri si opinii legate de arme si munitie m-am gandi sa o ofer bonus pe stimabila, fericitului cumparator al Glokui 21
eleva mea de tir.jpg
eleva mea de tir.jpg (15.53 KiB) Viewed 3353 times
uomu

Postby sepuku » Thu Sep 17, 2009 11:25 pm

:) ... Putem proba bonusul ?! ...o sedinta intensa macar?! :wink: stii tu : legea lui Ohm-esti ohm cu mine,sunt uom cu tine :)
- Priveste in ochii celui ce te ataca,si-o sa vezi- MOARTEA !!! ...rece,reala,imediata... -Ti se-ntampla chiar TIE !!!...acum,stiind asta te intreb : - CE FACI ???
sepuku

Postby uomu » Fri Sep 18, 2009 1:04 pm

... o probeaza doar cumparatorul
uomu

Postby uomu » Tue Sep 22, 2009 8:41 am

..... au adus saptamna asta .45 acp sellier below si la magazinele arrow
uomu

Postby nedumeritu » Tue Sep 22, 2009 9:15 am

:lol: :lol:
De la o vreme incoace cei de la ARROW se dovedesc tot
mai receptivi la cererile din piata.
Erau si pana acum dar parca apasa pe pedala sa isi consolideze pozitia de lideri.
Nice!
Se prea poate sa avem parte de un reviriment serios.
Desigur, totul depinde si de cresterea puterii de cumparare.
Cu stima.
Dan Zaharia
"Se pare că nimic nu supără mai tare decât opiniile altora."
Somebody Else
nedumeritu

Postby uomu » Wed Sep 23, 2009 9:12 pm

aduc si ei ce stiu ca se vinde
uomu

Postby uomu » Wed Sep 23, 2009 9:18 pm

nedumeritule de ce anuntul meu a disparut si a rams ca si cum ar fi postat de tine?
stima
uomu

Postby radu.b » Thu Sep 24, 2009 8:01 am

uomu wrote:nedumeritule de ce anuntul meu a disparut si a rams ca si cum ar fi postat de tine?
stima

Buna ziua.
Simplu. Si am raspuns ceva mai devreme. Exista sectiunea de mica publicitate, creata la sugestia si insistenta membrilor forumului, pentru a face ordine (cat de cat :D ). A fost o perioada in care foarte multi au avut postari ca ale dumneavoastra. Nu trebuie sa va suparati. Nu sunteti singurul caruia am sters anuntul.
Rugamintea mea este sa postati inca odata anuntul, dar in locul potrivit.
Cu respect.
radu.b

Next

Return to Produse comercializate